Články

Ako sa postarať o pleť počas zimy využitím prírodnej kozmetiky ?

Zima je čarovné obdobie plné radosti z prázdnin, vianočnej atmosféry a snehu. Prichádza s ňou rovnako ale aj sychravé počasie, mráz, horské slnko, drsný vietor a prechody z tepla do zimy, ktoré sú obrovskou záťažou pre vašu pleť. Preto je nevyhnutné ju správne vyživiť a chrániť. Kvalitná starostlivosť je dôležitá počas celého roka, no v zimných mesiacoch je potrebné ju zintenzívniť.

Prečo uprednostniť prírodné produkty?

Mnoho kozmetických produktov bežne dostupných v obchodoch obsahuje až zarážajúce množstvo chemikálií. Od parabénov, formaldehydu až po rôzne ropné deriváty. Takáto zmes umelých farbív a iných, pre pleť neprirodzených zložiek môže spôsobiť začervenanie, podráždenie alebo nepríjemnú alergickú reakciu. Prírodné produkty sú z dlhodobého hľadiska efektívnejšie ako komerčná kozmetika. Hlavne vďaka využívaniu prvotriednych zložiek, ktoré sú pre pleť prirodzené. Je to niečo ako varenie, skutočne chutné jedlo neobsahuje umelé dochucovadlá, farbivá alebo polotovary. Naopak, je pripravené z poctivých, čerstvých surovín. Pri kozmetických výrobkoch je to niečo podobné-kvalitné zloženie znamená lepšie výsledky.

Bambucké maslo + bambucké maslo so včelím voskom

bambucke maslo s včelím voskom

Bambucké maslo je vďaka svojím hydratačným a vyživujúcim vlastnostiam ako stvorené pre intenzívnu starostlivosť o vašu pleť v chladnom počasí. Jeho zloženie pomáha bojovať so začervenanou pokožkou v dôsledku častých prechodov z tepla do zimy. Pravidelné používanie zabezpečí ochranu proti podráždeniu studeným vetrom. Navyše v kombinácii s včelím voskom poskytne vašej pleti hotovú vitamínovú bombu.

Baobabový olej

Baobab, v Afrike nazývaný aj strom života, je ovocie s najvyšším obsahom antioxidantov. Za studena lisovaný baobabový olej je skvelý pomocník, ktorý vdýchne vašej pleti nový život počas mrazivých mesiacov. Ľahko a rýchlo sa vstrebáva a vyživí a zjemní aj tú najsuchšiu pleť. Obnovuje kožné bunky a zásobuje ich vitamínmi A, D, E a F. Zlepšuje elasticitu a podporuje regeneráciu kožných buniek bez upchávania pórov.

Moringový olej

Vďaka svojim benefitom je využívaný už stovky rokov, ešte od čias starovekého Ríma. Je bohatý na citokíny, hlavne zeatín, ktorý napomáha v boji s predčasným starnutím pokožky. Jedinečnou kombináciou mastných kyselín zmäkčuje, zvlhčuje a pôsobí ako ochranná bariéra pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi.

Jojobový olej

Naozaj kvalitný jojobový olej spoznáte podľa jeho rýchlej absorpčnej schopnosti. Je napumpovaný antioxidantami, vitamínmi A a E a omega-6 mastnými kyselinami, ktoré sa prirodzene nachádzajú v našej kožnej bariére. Pomáha v boji s ekzémom a psoriázou, upokojuje vysušenú a podráždenú pokožku. Okrem toho, že ju vyživí, zabráni nepríjemnému začervenaniu v dôsledku mrazu a tiež hydratuje popraskané pery.

Konopný olej

Veľmi účinný prostriedok v boji s horským slnkom, vetrom a chladom. Konopný olej je veľmi podobný tým, ktoré sa prirodzene nachádzajú v ľudskej pokožke.

Kokosový olej

Asi najznámejší spomedzi pleťových olejov. Často využívaný v kuchyni, no oveľa viac prospešný  v starostlivosti o pleť. Nielen, že nádherne vonia, má aj výnimočné hydratačné účinky. Navyše kokosový olej môže bez problémov nahradiť akýkoľvek drahý očný krém. Dôkladne hydratuje pery podráždené mrazom, premastí popraskanú pokožku okolo nechtov a je vynikajúcou alternatívou k agresívnym a dráždivým odličovacím prostriedkom.

Oleje sú malý prírodný zázrak, no nezabudnite, že najlepšie je ich používať na navlhčenú pleť. Prírodná kozmetika poskytuje rozmanité možnosti starostlivosti o pokožku celého tela, stačí iba nájsť to pravé orechové pre vašu pleť a uvidíte, že sa vám za to odvďačí. Vďaka jej rôznorodému a univerzálnemu využitiu ju môžete využívať pri starostlivosti o celé telo, je len na vás akou formou.

Ako správne aplikovať prírodný olej na telo, tvar a vlasy ?

3 thoughts on “Ako sa postarať o pleť počas zimy využitím prírodnej kozmetiky ?

  1. Spätné upozornenie: wal mart 20 mg cialis cost
  2. Spätné upozornenie: where to purchase social shares

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.